Předcházející
Následující

SPOLEČNOST SKH ZLEPŠUJE PRODUKTIVITU A KVALITU DÍKY MODERNIZACI ŘEZACÍHO STROJE NOVOU TECHNOLOGIÍ OD SPOLEČNOSTI THERMAL DYNAMICS

1, Srpen, 2018

Společnost SKH SIA byla založena v roce 1993 a dnes se tato společnost z města Riga v Lotyšsku specializuje na výrobu a výstavbu průmyslových budov, skladovacích nádrží, potrubí, tepelné izolace budov, obecných budov a staveb. Společnost SKH je držitelem četných certifikátů, které jí umožňují obsluhovat různé průmyslové odvětví, neustále investuje do rozvoje svých technických schopností, včetně kapitálového vybavení. V lednu roku 2017 se společnost SKH rozhodla zlepšit produktivitu a kvalitu velkého řezacího stolu tak, že jej dodatečně vybaví nejmodernějším CNC řízením a technologií plazmového řezání společnosti Thermal Dynamics.

Společnost SKH nejprve kontaktovala společnost CNC Baltic SIA Cutting & Welding z Rigy, která dodává, instaluje a poskytuje podporu pro svářecí a řezací stroje a příslušenství. Společnost CNC Baltic doporučila dodatečné vybavení CNC řídícím systémem iCNC Performance a zařízením pro řezání plazmou Auto-Cut 200XT od společnosti Thermal Dynamics. Společnost SKH následně přijala návrh společnosti CNC Baltic a obě společnosti podepsaly dohodu o spolupráci.

Instalace probíhala v závodě společnosti SKH a trvala dva týdny, přičemž technici společnosti CNC Baltic pracovali během obou týdnů a přes víkendy, aby zajistili včasné opětovné uvedení zmodernizovaného stroje do provozu. Kromě výše uvedených zařízení instalovala společnost CNC Baltic nové pracovní stanice pro plazmové a plynové hořáky a nahradila servomotory na osách X a Y. Vyměněny byly také ložiska na portálu, stejně jako hřebeny a pastorky pohonů. Byly instalovány nové kabelové svazky a strojní portál a vodicí dráhy byly vyčištěny a opatřeny nátěrem. Při takové velké modernizaci společnost CNC Baltic zařídila, aby její inženýři a technici byli k dispozici, když byl stroj znovu uveden do provozu, aby co nejrychleji vyřešili počáteční problémy.

Projektový tým

Andrejs Afanasjevs, majitel společnosti CNC Baltic, vysvětluje: „Během projektu jsme úzce spolupracovali se společností Thermal Dynamics. Zejména technický tým společnosti Thermal Dynamics byl velmi nápomocný a těžili jsme z jeho znalostí a zkušeností s vybavením Thermal Dynamics. Jakmile společnost SKH začala používat modernizovaný stroj, byl jsem si jistý, že jsme použili správné vybavení. Používání řídícího systému je velmi snadné, operátor potřebuje k jeho programování pouze základní počítačové schopnosti. Ve skutečnosti je systém tak snadný, že můžeme zaškolovat operátory bez pomoci zástupců společnosti Thermal Dynamics."

Když byl před několika lety uveden na trh řídící systém iCNC od společnosti Thermal Dynamics, byl popsán jako hnací síla změny v průmyslu. Nabízí špičkový výkon a kvalitu řezu, ale za mnohem nižší cenu než srovnatelné CNC řídící systémy. Jeho vlastnosti zahrnují instalované procesní databáze, tříosé výstupy pohonu, tři vstupy pro kodér, programovatelný I/O, 15palcový dotykový displej a WiFi. iCNC Performance je doplněn systémem pro řezání plazmou Auto-Cut 200XT s jmenovitým výkonem 200 A, kapacitou řezání 50 mm (řez z hrany), s propalem v uhlíkových ocelích až do tloušťky 35 mm (25 mm pro výrobní propaly). Při tlustším materiálu je ovladač iCNC Performance používán s plynovým hořákem pro řezání oceli do tloušťky 200 mm.

Místním zástupcem společnosti Thermal Dynamics byl Konstantin Demidov, obchodní zástupce pro oblast Ruska a SNS. Konstatuje: „Tento projekt byl týmovou prací s příspěvkem společnosti CNC Baltic a také našich vlastních aplikačních inženýrů a servisních inženýrů. Zjistili jsme, že společnost CNC Baltic byla dobrým partnerem pro spolupráci, protože jsou velmi orientovaní na zákazníka a mají vynikající technické zkušenosti. Modernizovaný stroj je nyní jednodušší. Všechny parametry řezání jsou nastaveny v CNC řídicím systému, takže operátor nemusí na stroji nic nastavovat. Pro společnost SKH je konečným výsledkem dodatečných úprav výrazně vylepšený stroj s vynikající kvalitou řezu a vyšší produktivitou."

Výhody pro zákazníky

Sergejs Guļko, majitel společnosti SKH, dodává: „Náš řezací stroj zestárl a my jsme si uvědomili, že může být dodatečně vybaven novou technologií za nižší cenu, než by byla nákupní cena zcela nového stroje. Nyní využíváme stroj, který řeže rychleji než dříve a nechává čistší povrch. Komponenty vyžadují před svařováním mnohem méně následného zpracování, což šetří spoustu času. Celkově jsme velmi spokojeni s výkonem stroje a jsme vděční společnostem Thermal Dynamics a CNC Baltic za to, že tak tvrdě pracovali na tak rychlém dokončení projektu s tak vysokým standardem."

Tento projekt je vynikajícím příkladem toho, jak jsou řídící systémy iCNC Performance a zařízení pro řezání plazmou Auto-Cut 200XT od společnosti Thermal Dynamics extrémně všestranné. Zařízení se osvědčilo pro modernizace starších řezacích strojů, které byly původně vyrobeny různými výrobci. Modernizace je pro zákazníky mnohem cenově výhodnější než nákup nových strojů, neboť portál je obvykle dostatečně robustní, aby vydržel mnohaleté používání, a snadno může vytvořit základ pro modernizovaný stroj, který ve většině případů poskytuje vyšší výkon a kvalitu řezu než původní stroj.

XT Torch cutting mild steel plateUltra-Cut 400 XT Power Source
x
x

x

Loading..