Předcházející
Následující

Přesné řezání hliníku a oceli

Vysoce přesné řezání neželezných materiálů

Výrobci přívěsů pro závodní vozy se rozhodli přestat opakovat stejné chyby s jinými řezacími plasmami.

Závodní týmy si pořizují přívěsy z hliníku, protože jsou lehčí a umožňují na ně naložit několik set kilogramů navíc v den závodu. Tento důvod byl dostatečný, aby si výrobci přívěsů zvolili přesnou řezací technologii Thermal Dynamics® Water Mist Secondary™.   

Technologie sekundární vodní mlhy nabízí ty nejkvalitnější možné řezy u nerezové oceli a hliníku. Zároveň se přitom jedná o nízkonákladové řešení. Použitím plynu N2/H2O namísto H35/N2 se sníží cena plynu, zvýší rychlost řezání a minimalizuje se zkřivení materiálu a teplem ovlivněná plocha. Výsledkem je čistý povrch řezu bez strusky a nitrátů, který je připravený pro sváření, ohýbání a lakování.

Jak technologie sekundární vodní mlhy funguje? Během procesu řezání se ochranný vodní proud rozdělí na dvě základní složky vody – vodík a kyslík. Vodík v místě řezu vytváří redukční atmosféru, čímž ji izoluje od kontaminantů za mnohem nižší cenu než jiné řezné procesy. Vzhledem k tomu, že se při procesu používá voda z kohoutku, snižují se i výrobní náklady a celková spotřeba energie se udržuje na minimu.

Chcete-li dosáhnout vysoké přesnosti a kvality řezů neželezných materiálů, zvolte značku Thermal Dynamics. Technologie sekundární vodní mlhy je jen jedním z mnoha řešení pro přesné řezání obsažené v produktové řadě Thermal Dynamics.

 

Účinek N2 a H2O

Výhody

  • Nejnižší provozní náklady
  • Řezná rychlost až 3x vyšší než u plasmy H3535
  • Řezné hrany bez strusky a oxidace
  • Malá tepelně ovlivněná oblastplocha ovlivněná teplem  a menší míra zkroucení materiálu

Důležité informace

  • Typický systém: Ultra-Cut® XT 100, 200, 300, 400 nebo Auto-Cut® 200 XT, 300 XT
  • Přívod vody o minimálním tlaku 3,8 bar (55 psi) a průtoku 38 l/h (10 gal/h), tvrdá voda zanechává vodní kámen, standardní změkčovací filtr zabrání jeho usazování
Přesné řezání hliníku a oceli
x
x

x

Loading..