Previous
Next

Plasma Marking

Posiadanie pod ręką właściwej części ma bardzo duże znaczenie.                   

Kiedy wiodący dystrybutor podzespołów do autocystern produkowanych przez czołowe marki musi oznakować swoje części, wybiera system Thermal Dynamics® Ultra-Cut® XT. Wiele części wygląda podobnie choć pełni zupełnie inną rolę, na przykład lewe i prawe mocowanie zderzaka. Tu właśnie z pomocą przychodzi proces znakowania plazmowego, który umożliwia oznaczenie odpowiednich płytek i części w sposób trwały.

Systemy Ultra-Cut® XT mogą wykonywać znakowanie plazmowe na stali miękkiej oraz na materiałach niezawierających żelaza. Przy wykonywaniu trwałego znakowania stosowany jest argon, dzięki któremu wykonywane linie są czyste i wyraźne, informacja jest łatwa do odczytania i pozostaje na zawsze widoczna.

Przy znakowaniu plazmowym wykorzystywane są te same materiały eksploatacyjne co w procesie cięcia, nie jest więc konieczna wymiana jakichkolwiek części. Możliwe jest nawet płynne przełączanie pomiędzy znakowaniem a cięciem podczas obróbki tej samej części, bez interwencji operatora. Wszystko to odbywa się przy użyciu w pełni zautomatyzowanego systemu Ultra-Cut, kierowanego sterownikiem XT CNC z wbudowanymi parametrami procesowymi. Pozwala to uzyskać krótsze czasy cyklu i wydajniejsze procesy cięcia, dzięki czemu nasi klienci mogą ponownie wyjechać ciężarówkami na drogi, a gospodarka nadal się rozwija.

Jeśli szukasz rozwiązań w zakresie precyzyjnego znakowania części, wybierz Thermal Dynamics. Znakowanie jest tylko jednym z wielu rozwiązań w zakresie cięcia precyzyjnego, jakie można znaleźć w ofercie produktów firmy Thermal Dynamics.

Zalety:

  • W procesie znakowania automatyczny układ kontroli przepływu gazu wykorzystuje argon, skracając do minimum cykl przedmuchiwania pomiędzy znakowaniem a cięciem.
  • Krótsze czasy cyklu
  • Idealnie sprawdza się w przypadku wszystkich materiałów – stali miękkiej, stali nierdzewnej i aluminium
  • Czyste i wyraźne linie ułatwiają rozpoznanie części i odczytanie informacji
  • Brak konieczności wymiany części między procesem cięcia i znakowania

ZAŁOŻENIA:

  • Typowy system: Ultra-Cut® XT 100, 200, 300, 400
  • Konieczne jest wykorzystanie systemu w pełni automatycznego
  • Funkcja dostępna dla systemów cięcia plazmowego Ultra-Cut XT

 

Sterowanie zintegrowane
x
x

x

Loading..