Previous
Next

Robotyka i ukosowanie

 

Wiodący amerykański producent motocykli poszukiwał robota, który mógłby precyzyjnie wycinać stal w sposób, który stanowi o klasycznym wyglądzie ich jednośladów.

Odpowiedni charakter cięcia mogły zapewnić tylko rozwiązania zrobotyzowane Thermal Dynamics®, ponieważ nasz palnik robotyczny XTR™ cechuje się precyzją i wydajnością, jakiej ten klient potrzebował.

Palnik robotyczny XTR jest mniejszy i lżejszy, a także posiada zoptymalizowane materiały eksploatacyjne, przez co w łatwy sposób można go zainstalować w robocie, bez spadku dokładności ani wydajności. Palnik posiada wbudowane przewody, co redukuje jego masę, a także zwiększa elastyczność i solidność wykonania. To z kolei zapewnia jego wyjątkową trwałość przy powtarzających się ruchach przegubowych. Materiały eksploatacyjne i korpus palnika zaprojektowano w taki sposób, by precyzyjnie do siebie przylegały i by pozostawały dokładnie w tej samej pozycji po każdej operacji cięcia.

Robotyka i ukosowanie

System Ultra-Cut® XT może również służyć do wykonywania niezwykle precyzyjnego cięcia ukosującego o dużej mocy. Dzięki specjalnie zaprojektowanym materiałom eksploatacyjnym, system może przecinać blachę o grubości 51 mm pod kątem 45°. Przewody palnika są niezwykle giętkie i chronione rękawem z Kevlaru®, dzięki czemu można je wykorzystywać do bardzo intensywnych zastosowań związanych z obcinaniem łbów techniką ukosowania.

Użycie robotów niesie ze sobą korzyści związane z niższymi kosztami i wyższą wydajnością obróbki stali miękkiej, stali nierdzewnej i aluminium. System Ultra-Cut® XT wyposażony w palnik robotyczny XTR to najlepsze narzędzie do zrobotyzowanego obcinania łbów techniką ukosowania. Kiedy więc następnym razem zobaczysz sunący autostradą motor, wiedz, że produkująca je firma wybrała do współpracy firmę Thermal Dynamics.

Jeśli szukasz rozwiązań w zakresie robotyki i ukosowania, wybierz Thermal Dynamics. Robotyka i ukosowanie to tylko kilka z wielu rozwiązań True Solutions w zakresie cięcia precyzyjnego, jakie można znaleźć w ofercie produktów firmy Thermal Dynamics.

Zalety

  • Krótka rurka montażowa ułatwiająca łączenie i zwiększająca wygodę użytkowania
  • Specjalny projekt profilu / materiałów eksploatacyjnych do cięcia techniką ukosowania, zapewniający precyzję i elastyczność
  • Lekkie, elastyczne i wytrzymałe przewody palnika
  • Wskaźniki położenia montażowego palnika, ułatwiające jego precyzyjne ustawienie
  • Materiały eksploatacyjne dla natężeń już od 15 A

Założenia

  • Typowy system: Ultra-Cut® XT 100, 200, 300, 400
  • Narzędzie do pozycjonowania palnika na potrzeby programowania przemieszczeń z punktu do punktu

 

 

 

 

 

Robotyka i ukosowanie
x
x

x

Loading..